myplace
Dodbrodosli na forum myplace ovde se mozete lepo provesti i zabaviti i upoznati nove prijatelje :) registrujte se dodjite da se druzimo ^^ hvala vas admin <3
myplace
Dodbrodosli na forum myplace ovde se mozete lepo provesti i zabaviti i upoznati nove prijatelje :) registrujte se dodjite da se druzimo ^^ hvala vas admin <3
myplace
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


dobrodosli na forum myplace uzivajte
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Aca Lukas

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
-Nex Czv-
Admin
-Nex Czv-


Broj poruka : 76
Datum upisa : 01.07.2011

Aca Lukas Empty
PočaljiNaslov: Aca Lukas   Aca Lukas EmptyNed Jul 24, 2011 7:28 am

Organista i pevac Aleksandar Vuksanovic dobio je nadimak Aca Lukas, jer je sredinom osamdesetih godina svake noci svirao i zabavljao mlade na poznatom splavu-diskoteci “Lukas”, na novobeogradsko Uscu. Kao sjajan muzicar, izvodjac i soumen kao “one man band”, bio je najaktuelniji zabavljac beogradskih diskoteka, barova i nocnih klubova. Znao je po celu noc da zabavlja goste i imao je sjajan repertoar jer je, jednostavno, svirao sve – od rokenrola, pop muzike, disko saunda pa ԁο ortodosknih narodnjaka.

Ovog sjajnog muzicara videla je rokerka Snezana Miskovic Viktorija, i odmah ga uzela u svoj bend. Krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih godina, Viktorija je bila prilicno popularna pa su pravili koncerte sirom ex Jugoslavije. Aca je svirao kraj svoje “sefice” ali i Mladena Vojicica Tife i Dina Dvornika, kao njihovih gostiju na koncertima. Zajedno su pevali druzili se, ali i ucestvovali u narkomanskim seansama, gde su prednjacili Dino i Tifa.

Tek 1995. godine kolege su naterale Acu da snimi prvi CD, i odmah mu je upalila pesma “Kuda idu ljudi kao ja”, koja postaje pop-folk hit. U tom spoju pop muzike, roka i narodnjaka, Aleksandar Radulovic Futa i Marina Tucakovic, pozajmljujuci muziku iz Grcke, Kipra i Turske, prave mu naredne godine hit-album, sa hitom godine, pesmom “Pesma od bola”.Uz , takodje plagijat-numere “Licna karta”, “Ja zivim sam”, “Rodjendan”,”Nije ti ovo Amerika”…
Aca stice ԁο l999. godine i prvog trijumfalnog koncerta u beogradskoj hali “Pionir”, pred oko 9.000 mladih. Posle turneje po zemlji osvojen je i stadion “Tasmajdan”. U medjuvremenu, Aca za inostrano trziste liferuje dva albuma sa zivom svirkom u kafanama, koje tako voli. Iako je rec o odlicnom muzicaru, οn je prvi pevac koji je uspeo sa mesavinom folk-popa i sa – ukradenim pesmama iz Grcke , Turske, Kipra, Iraka…

Zbog raskalasnog zivota, previse vremena provedenog kraj ruleta u kockarnicama (Aca je priznao da je izgubio na kocki 2 miliona maraka!), kombinaciji alkohola, heroina i kokaina, nestao je sa scene. Posle gostovanja u TV emisijama, pod dejstvom narkotika, uz skandalozne izjave, Aca se zamerio mnogim kolegama. Na srecu, posle drugog braka cvrsto je odlucio da prestane sa drogiranjem i kockom. Ne zna se da li se otarasio poroka kocke, ali se zna da je posle lecenja u jednoj svajcarskoj klinici prekinuo sa drogiranjem. Obozavatelji i publika zeljno ocekuju Acin estradno-diskografski kambek. Nadamo se da ce uskoro Aca Lukas nastaviti sa uspehom druzenje sa muzikom
Nazad na vrh Ići dole
white wings
Admin
white wings


Broj poruka : 332
Datum upisa : 01.07.2011
Godina : 29
Lokacija : live your life be happy ^^ forget paste

Aca Lukas Empty
PočaljiNaslov: Re: Aca Lukas   Aca Lukas EmptyNed Jul 24, 2011 7:33 am

super je
ima lepe pesme volim da cujem po neku pesmu nmgu sad da se setim koe volim al mi se svidja ona nisam preziveoAca Lukas 364988687
Nazad na vrh Ići dole
EvIL GiRL :P
Admin
EvIL GiRL :P


Broj poruka : 347
Datum upisa : 01.07.2011
Lokacija : Da Te VoLiM NiSi PRiMeTiO, Da Mi PokLoNiSx LjUbaV NiSi sE SeTiO. Za OnO PrVo PoTrEbNo Je - ZnAnJE a Za OvO DrUgO NeMaSx OPRAVDANJE!!!

Aca Lukas Empty
PočaljiNaslov: Re: Aca Lukas   Aca Lukas EmptyNed Jul 24, 2011 7:35 am

white wings ::
super je
ima lepe pesme volim da cujem po neku pesmu nmgu sad da se setim koe volim al mi se svidja ona nisam preziveoAca Lukas 364988687
Nazad na vrh Ići dole
https://myplace.serbianforum.info
Sponsored content





Aca Lukas Empty
PočaljiNaslov: Re: Aca Lukas   Aca Lukas Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Aca Lukas
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
myplace :: my place :: muzika,zabava.... :: muzika :: Domaća Muzika-
Skoči na: